Skip to content

7 sposobów na Walentynki

Kocha się cały rok, a nie tylko w Walentynki. Trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. To jednak nie przeszkadza, by 14 lutego zrobić coś innego, zadbać o siebie bardziej niż w inne dni. Można ten dzień potraktować jak 100% urlopu od zmartwień, problemów, pracy, porządków. Jak 100% dbania o siebie nawzajem i myślenia o wspólnym byciu.

Do Walentynek jeszcze tydzień – zdążycie przygotować coś wspólnie! A poniżej kilka inspiracji.

1. Spacer – inaczej niż zazwyczaj

Brzmi banalnie, prawda? Czas na urozmaicenie! Weźcie do ręki plan miasta i zaznaczcie na nim Wasze wspólne miejsca; te, do których lubicie wracać. Albo takie, które zawsze chcieliście zobaczyć, a nie było wcześniej ku temu okazji. Możecie to zrobić razem lub każde na swojej mapie. Potem wspólnie ustalcie trasę (to również może być świetna zabawa lub okazja do wspominania pierwszych randek i pocałunków) – nie musicie się ograniczać tylko do miejsc, które są w zasięgu Waszych nóg, ale postarajcie się nie używać samochodu. Rower? A może zwiedzanie miasta komunikacją miejską? (Jak para zakochanych nastolatków). Mam nadzieję, że pogoda będzie Wam sprzyjać!

Nie lubicie spacerować? Poniżej kilka pomysłów na inne aktywności.

sposoby na walentynki

2. Wspólne aktywności

Spędźcie ten dzień w swoich czterech kątach. W miejscu, które znacie, które lubicie, i w którym dobrze się czujecie. Możecie go rozpocząć od wspólnie przygotowanego śniadania, zjedzenia go w łóżku i niepatrzenia na okruszki. Potem możecie:

  • razem potańczyć – rzadko mamy okazję, by się beztrosko bawić; koniecznie wybierzcie swoje ulubione hity – nikt nie patrzy!
  • wspólnie pośpiewać – brzmi dziwnie? Może trochę, ale wspólne śpiewanie z pewnością będzie wspaniałą zabawą.
  • nadrobić hity kinowe z ostatniego roku – przegapiliście coś w kinie? A może nie było czasu by pójść? Jeśli lubicie wspólne oglądanie, to będzie na pewno dobrze spędzony czas. Nie zapomnijcie o przekąskach!
  • pograć w gry – może Scrabble (tylko słowa związane z Wami), a może zwykły „chińczyk”? Na pewno macie jakieś swoje ulubione planszówki; a jeśli nie – Internet na pewno pomoże Wam w wyborze. Do niedzieli zdążycie kupić – do dzieła!
  • poczytać sobie nawzajem – a potem porozmawiać, podyskutować, polemizować. I tak godzinami – aż się Wam znudzi i będziecie chcieli…
  • poleżeć i się zrelaksować, pomarzyć i posnuć plany – przy dźwiękach natury (takich jak tu) i przy smacznej herbacie.

sposoby na walentynki

3. Randka

Ale nie w restauracji czy kinie. Pójdźcie do miejsc, do których zazwyczaj nie chodzicie – do muzeum (na pewno są jakieś ciekawe w Waszym pobliżu), do teatru, do zoo (byliście kiedyś zimą w zoo? to może być ciekawe doświadczenie). A może jakiś koncert?

Cokolwiek na ten dzień zaplanujecie, pamiętajcie, by być ze sobą – rozmawiać, śmiać się, przytulać, całować. Dzień Zakochanych to dzień spędzania czasu z osobą, którą kochamy. Podarujcie go sobie!