Skip to content

Bawarka – herbata z mlekiem

Bawarkę się kocha albo nie znosi. Próbowałaś już? Zobacz prosty przepis, który jest dobrą bazą do eksperymentów.

Uwielbiam bawarkę – to smak mojego przedszkola. Do dzisiaj, w wyjątkowo dobre, ciepłe popołudnia, przygotowuję ją sobie, by dopełnić przyjemną atmosferę. Mój przepis jest prosty, a proporcje dobrane na podstawie moich doświadczeń. Polecam Ci go spróbować, a potem modyfikować według swojego uznania.

Co polecam do bawarki?

Przede wszystkim dobrą herbatę! Tradycyjna, angielska herbata z mlekiem jest robiona z English Breakfast. Jeśli szukasz nowych propozycji, spróbuj kenijskiej Milimy lub Earl Grey’a. Bawarka z herbatą Earl Grey ma dodatkowy wymiar smaku.


Wiesz jak wybrać dobrą herbatę? Przygotowałam kilka wskazówek na ten temat – zapraszam!


belka-graymoka

Najodważniejszym polecam bawarkę z zieloną herbatą. Sama jeszcze nie piłam, ale mam ogromną ochotę na eksperyment. Ciekawa jestem czy zielony Earl Grey też się sprawdzi.

Smacznym dodatkiem do tej delikatnej herbaty będą maślane ciasteczka. Są proste i szybkie w przygotowaniu. Oprócz wspaniałego smaku, wypełniają cały dom przecudnym zapachem.

Bawarka – przepis

3/4 szklanki czarnej herbaty
1/4 szklanki mleka
1 łyżeczka cukru

Zaparz herbatę używając 2-3 łyżeczek suszu. Napar może być mocniejszy niż zwykle. To nie szkodzi, mleko skutecznie złagodzi jego smak.

Do zaparzonej herbaty dolej mleko. Ja lubię, gdy ma temperaturę pokojową – wtedy bawarka jest cieplejsza. Nie próbowałam dodawać do niej ciepłego mleka – może spróbujesz?

Na koniec dodaj cukier.

Teraz możesz wziąć ulubioną książkę i schować się pod koc. Przyjemnie?

belka-graymoka


Napisałam też krótko o historii bawarki w Europie. Chodź, jeśli masz ochotę na kilka słów więcej!


Cukier w bawarce z powodzeniem możesz zastąpić miodem. Nada jej świątecznego charakteru. Może zamiast maślanych ciasteczek upieczesz piernik? Doskonale się skomponuje.

Jeśli unikasz cukru – spróbuj jego zdrowych zamienników.

Masz swój ulubiony sposób na bawarkę?

bawarka przepis
Przypnij grafikę na Pinterest i miej ten przepis zawsze pod ręką!