Skip to content

Jak zapakować prezent?

Ładne zapakowanie prezentu jest jak ułożenie potrawy na talerzu. Niekonieczne dla istoty rzeczy, ale miło uzupełnia całość. Jak zapakować prezent, by „wykończyć” dzieło?

Od zawsze przykładam wagę do tego, jak zapakowany jest prezent, który wręczam. Niedbale zapakowany jest dla mnie brakiem szacunku dla obdarowanego. To jak nieodpowiedni strój na weselu lub przyjęciu.

Mam też swoje zasady dotyczące prezentów – te bożonarodzeniowe nigdy nie mogą być włożone do torebki! Absolutnie muszą znaleźć się w papierze, obwiązane wstążeczkami lub z przyklejonymi gwiazdkami. Torebki są dobre na wszystkie inne okazje. I nigdy nie powinno na nich być Mikołaja! Brr…

Różne kształty prezentów

Najprostsze w pakowaniu są pudełka i książki. Regularne kształty nie sprawiają problemów – prezent jest symetryczny, nigdzie się nie zagina, nie załamuje. Takie pakowanie to sama przyjemność!

Co z prezentami o innych kształtach? Chciałabym pokazać Ci różne pomysły na  zapakowanie niestandardowych kształtów, jednak możliwości jest tyle, że nie wyczerpałabym ich przez następne tygodnie. Może przygotujesz dla nich pudełka? Wydaje Ci się to drogą na skróty? Ja uwielbiam wyjmować prezent z pudła! Czuję się wtedy jak małe dziecko, które sięga po skarb. Wnętrze wcale nie musi być nudne – możesz je wyłożyć kolorową bibułą lub rafią. Niech Twój prezent leży na czymś miękkim. Czy nie w taki sposób podawano różne rekwizyty królowi i królowej? Zawsze na czerwonej poduszce obszytej złotą nitką!

jak zapakować prezent

Pakowanie prezentu

Pakowanie to jedna z największych przyjemności, jakie towarzyszą prezentowi. Zadbaj, by było schludnie i dokładnie. Możesz zlecić to zadanie w specjalnym punkcie, który oferuje taką usługę. Jestem jednak pewna, że samodzielnie zapakowany prezent przyniesie obdarowanemu więcej radości. Można w tym nawet dojść do wprawy i nie martwić się, że wyjdzie krzywo.

Pakowanie prezentu to dodawanie mu tajemnicy. Zakrywasz go, by niespodzianka była większa. Ładnie podane potrawy smakują zdecydowanie lepiej, a prezenty cieszą bardziej!

Jak zapakować prezent?

Przygotowałam dla Ciebie tablicę na Pinterest z ładnymi opakowaniami prezentów. Na początku możesz po prostu odwzorować to, co Ci się spodoba, a z czasem potraktować pomysły jak inspiracje. Znajdziesz tam proste propozycje – bazujące głównie na jednokolorowym papierze. Za to wykończenie pakowania i nadanie mu tego czegoś, to małe DIY. Baw się dobrze, a przy pakowaniu myśl ciepło o osobie, która otrzyma pakowany prezent!

***

Lubisz pakować prezenty?