Skip to content

Jesienne słońce | Herbaciane opowieści

Jesienne słońce – jak je sobie wyobrażasz?

Nigdy nie przepadałam za jesiennymi kolorami – są dla mnie zbyt ciężkie. Jednak nie wyobrażam sobie jesieni bez czerwieni jabłek, pomarańczu liści i ciepłego, żółtego słońca. Aura jesiennej przyrody jest bardzo przytulna i dodaje otuchy. Nawet w deszczowe dni wielobarwne liście poprawiają humor. Deszcz podkreśla ich żywe kolory. Dzisiaj jednak nie o deszczu rozmawiamy, prawda?


Herbaciane opowieści to cykl postów inspirowanych nazwami herbat w moim sklepie – Gray Moka.


Jesienne słońce

Zawsze, gdy wyobrażam sobie słońce zamykam oczy. Bez tego nie czuję miłego łaskotania promieni na twarzy. To przyjemne uczucie – jesienią nie ma już dręczących upałów, a ciepło jest delikatne. Lekko muska policzki i ręce.

Co widzę?

Pomarszczone skorupki orzechów włoskich, które wygrzewają się na słońcu. Będą idealne do bożonarodzeniowych wypieków! Porządki w ogródkach – dorośli grabią liście, a dzieci skaczą na te miękkie, liściaste kopczyki. Na grządkach dojrzewają ogromne dynie.

Czuję na twarzy kruche nitki babiego lata. Jak ja ich nie znoszę! Gdy przechodzę pod wielkim kasztanowcem, na głowę spada mi ostatni kasztan w swojej kłującej skorupce. Uśmiecham się. Jest tak przyjemnie, że takie drobne nieprzyjemności mnie bawią.

jesienne słońce zielona herbata

Podmuch ciepłego wiatru przerzuca liście z jednego końca chodnika na drugi. Na trawniku dostrzegam przestraszonego jeża. Niestety nie niesie ze sobą żadnego jabłka. Dlaczego nas tak oszukują w dzieciństwie?

W lesie urzędują zwinne wiewiórki. Konkurują o żołędzie z dzikami. Przez korony pomarańczowych drzew przebijają się promienie jesiennego słońca i ogrzewają zwiniętego w kulkę lisa.

Czy to nie jest cudowne? Przyjemnie ciepłe i spokojne.

Późną jesienią, gdy poranki będą nas witać mgłą, będę zza okna patrzeć na spieszących się do pracy spóźnialskich. Popołudniu otulę się wełnianym swetrem i kocem, otworzę książkę i zanurzę się w lekturze. Jesień swoją aurą sprzyja relaksowi. Pozwala zwolnić i przygotować się na zimowy sen. Lubię wykorzystywać ten naturalny rytm natury. To czas odpoczynek po lecie i początek regeneracji przed pełną energii wiosną. Mam dużo czasu!

A Tobie z czym kojarzy się jesienne słońce?


zielona herbata jesienne slonceJesienne Słońce to mieszanka trzech zielonych herbat – senchy, chun mee i gunpowder z dodatkiem żółtych liści nagietka, pączków róży, suszonej jarzębiny i goździków. To delikatna w smaku herbata – najlepsza na wieczór, gdy szukasz odrobiny spokoju przed snem. Pięknie pachnie – róża miesza się z goździkami, przez co zapach jest odrobinę orzeźwiający i nieprzytłaczający.

Pamiętaj, by wieczorem parzyć zieloną herbatę około 4-5 minut, by pozbyć się jej właściwości pobudzających.


 

-50% wszystkie herbaty i kawy
CHCĘ SPRÓBOWAĆ