Skip to content

Radosny Odpoczynek | Herbaciane opowieści

Jak wygląda Twój radosny odpoczynek?

Radosny odpoczynek to lekki czas, w którym nie robię nic. Nie skupiam się na sobie i własnej przyjemności, pozwalam sobie na bezmyślenie. Ta chwila po prostu trwa!


Herbaciane opowieści to cykl postów inspirowanych nazwami herbat w moim sklepie – Gray Moka.


Każda pora roku stwarza inne możliwości na odpoczywanie. Choć nie przepadam za zimą, to nie wyobrażam sobie życia w innym klimacie. Bardzo lubię zmiany przyrody i obserwowanie jej w ciągu roku.

Radosny odpoczynek wiosną

Wiosna to radość sama w sobie. To lekkość ducha, gdy wszystko się odradza, i ciała, gdy zrzucam ciężkie buty i grube szaliki. Wiosną wszystko się cieszy – ptaki na drzewach, kwiaty na łące i pąki owoców. W powietrzu wisi świeżość i każdy element przyrody woła, by wyjść do niego na zewnątrz lub zaprosić do środka.

Wiosną odpoczywam podczas powolnych spacerów i zbierania polnych kwiatów. Lubię siedzieć na ławce i obserwować przechodniów. Część z nich zawsze gdzieś pędzi – doceniam to, że ja nie muszę, że umiem się zatrzymać.

Obok miejsca, w którym mieszkam jest przedszkole. Wiosną znowu słychać dzieciaki na placu zabaw. To mnie niesamowicie rozczula. Staję wtedy z herbatą przy oknie i nasłuchuję. Wspominam beztroski czas własnego przedszkola i zazdroszczę maluchom, że jeszcze tyle przed nimi do odkrycia. To naprawdę cieszy!


Zobacz też moje wiosenne rytuały i 3 sposoby na wiosenne śniadanie.


radosny odpoczynek

Radosny odpoczynek latem

Lato to synonim odpoczynku. Uwielbiam je! Każdy pojedynczy dzień – niezależnie od tego jak pracowity, kojarzy mi się z radością. Wiem, że dla Ciebie upały mogą być męczące, ale dla mnie to najlepszy czas w roku.

Latem najlepiej odpocząć rano lub wieczorem. Poranne słońce dodaje energii, a powietrze nie jest jeszcze tak nieznośne. Pobudka zaraz po wschodzie słońca i śniadanie z książką przy otwartym oknie? A może spokojna obserwacja miasta, które budzi się do życia? Ono nigdy nie potrzebuje kawy, by zacząć swoje szalone tempo.

Lato uwielbiam także za ciepłe noce i możliwość długich spacerów. Gdy komary już nie gryzą, a okolica śpi. Słychać świerszcze i śmiech ostatnich studentów wracających z imprezy. Lubię te letnie noce.


A może szukasz sposobu na ochłodę latem? Zobacz tutaj. Nawet mnie czasem ten upał przerasta!  Zerknij też na herbatę parzoną na zimno!


Radosny odpoczynek jesienią

Jak odpocząć jesienią? Jesień daje mnóstwo możliwości! Zbieranie liści i kasztanów, rowerowe przejażdżki i piesze wycieczki w góry. To wspaniały i kolorowy czas, w którym możesz zrealizować pomysły, na które latem nie miałaś energii.

Jesienią odpoczywam i zwalniam. Przyroda zwalnia i ten nastrój się udziela. Jesienny czas spędzam w kuchni, przygotowując pyszne wypieki. Nigdy nie piekłam nic z dyni, wiesz? Chodzę na spacery z psem i cieszę się każdym promieniem słońca. Spokojnie też czekam na deszcz. Deszcz pozwala na beztroskie zakopanie się pod kocem z książką. Lub z toną książek.

To, jak będzie wyglądać Twoja jesień, zależy tylko od Ciebie.

radosny odpoczynek

Radosny odpoczynek zimą

Zima to dla mnie bardzo trudna pora roku. Nie potrafię się w nią wczuć. Czekam na nią tylko z powodu radości Bożego Narodzenia. Po nim odliczam czas do marca – jak więzień. Staram się jednak nie popadać w ten trudny nastrój. Niczego nie ułatwia i nie przyspiesza końca.

Zimą największą radość sprawia mi jazda konna. Żaden mróz nie jest w stanie zatrzymać mnie w domu. Miłe są również powroty – do ciepła, kubka rozgrzewającej herbaty i miękkiego koca.

Uwielbiam zimowy urlop nad naszym morzem! Gdy tylko w powietrzu czuć pierwsze przymrozki, czuję nieopanowane pragnienie spaceru nad Bałtykiem. Zazdroszczę wszystkim, którzy mają do niego blisko.

Tęsknię za zimami pełnymi śniegu. Z największą przyjemnością umiliłabym sobie czas pielęgnując wewnętrzne dziecko i lepiąc bałwana.

A Ty jak odpoczywasz zimą?

radosny odpoczynek

Odpoczynek zawsze powinien być radosny. Taki jest Twój?


Radosny Odpoczynek to biała herbata z dodatkiem rodzynek, papai, liofilizowanych winogron i płatków bławatka. Jest delikatna, lekko słodka w smaku i słodko pachnie. Będzie kropką nad i podczas Twojego relaksu.

Wiesz, że biała herbata w niektórych aspektach jest zdrowsza niż zielona? Sprawdź, jakie jeszcze ma właściwości.


  • Zima też jest dla mnie najtrudniejsza. Nie lubię mrozu, jak sport zimowy to tylko na urlopie. Na codzień wolę domowe zacisze, książkę, koc i kawę. To mi daje dużo radości. Nigdzie się wtedy nie spieszę i mam swój spokój. :) Dopiero na wiosnę mam dużego powera i tak mnie trzyma do później jesieni. :) Zimą jestem autoryzowanym leniuszkiem. :)

  • Mój radosny odpoczynek w chłodniejsze dni na pewno zawiera w sobie dobrą muzykę i dużo dobrego jedzenia, ale kiedy tylko robi się cieplej, od razu lecę na spacer w nieznane, a tam te wszystkie barwy, dźwięki, zapachy, no i niespodzianki, bo nigdy nie wiadomo, gdzie mnie nogi zaniosą. Tęsknię za tym i cieszę się, bo to już niedługo :)

    Miło też odpoczywa się wspólnie z kimś ;)

-50% wszystkie herbaty i kawy
CHCĘ SPRÓBOWAĆ