Skip to content

Spotkania przy rodzinnym stole

Stół to najważniejszy mebel w Twoim domu. Niezależnie od tego, czy stoi w kuchni czy w jadalni.

Mam marzenie, by stół do swojego domu zrobić samodzielnie. Przygotować projekt, kupić deski, poskręcać i posklejać go we własnym garażu. Chciałabym, żeby to był rodzinny mebel – zrobiony wspólnymi siłami.

Przy tym stole chciałabym spędzać ważne dla mojej rodziny chwile – poranne śniadania z opowiadaniem planów na zbliżający się dzień, podwieczorki po powrocie ze szkoły i pracy pełne uśmiechów. Przy tym stole chciałabym rozmawiać o istotnych kwestiach – planach na przyszłość, dziecięcych i nastoletnich rozterkach. Wiem, że nie wszystkie spotkania przy nim będą łatwe i przyjemne, jednak zadbam, by odbywały się w dobrej atmosferze.

spotkania przy stole

Świąteczny stół

Stół to miejsce, wokół którego gromadzi się rodzina. To niemy świadek Waszych świąt i uroczystości. Widzisz to?

Ja widzę kilkanaście osób siedzących w salonie moich rodziców przy stole. Gwar historii i śmiech wspomnień. Widzę uśmiechy i słyszę stukające o talerze sztućce. To wyjątkowy czas, w którym jesteśmy skupieni na sobie w 100%. Nie stresuje wtedy herbata rozlana na śnieżnobiały obrus i poplamiona nowa bluzka. Czy będzie to miało kiedyś znaczenie? Ta radosna atmosfera udziela się nawet psiakom, które merdają ogonem przy każdym naszym wybuchu śmiechu.

Spotkania przy stole to chwile, gdy świętujemy narodziny kolejnych pokoleń. Innym razem w ciszy i spokoju wspominamy tych, których już fizycznie z nami nie ma. Jednak zawsze pozostaną z nami w opowieściach i sercach. I w  zwyczajach, które uległy zmianie, gdy ich zabrakło.

Rodzinny stół to piękne miejsce, dzięki któremu zauważamy upływający czas i doceniamy tych, którzy z nami przy nim siedzą. Czas przy rodzinnym stole zwalnia i tworzy się magiczna atmosfera wzajemnej uwagi i szacunku. Zatrzymujemy się na dłużej, by bez zniecierpliwienia wysłuchać długiej opowieści babci. Z uwagą wsłuchujemy się w historie dawno niewidzianej siostry. Sami dzielimy się zabawnymi wpadkami z naszego codziennego życia.

Przy rodzinnym stole wszyscy jesteśmy równi – mali i duzi. Nie ma pośpiechu i zmartwień. A każda historia jest tak samo ważna.

spotkania przy stole

Codzienny stół

Czy codzienny stół jest inny? Odrobinę. Więcej w nim miejsca na pośpiech, na wstanie lewą nogą. Rozlana herbata opóźnia wyjście do pracy i czasem irytuje.

Jednak codzienny stół, to ciągle miejsce rodzinnych spotkań, wzajemnego szacunku i miłości. Niczyja historia nie jest tu mniej ważna ani głupia. Wspólne posiłki to czas dla Ciebie i Twojej rodziny. Zadbaj, by każdy czekał na Wasze chwile z utęsknieniem. Niech to będzie Wasza odskocznia od codzienności. Pamiętaj! To nie musi być jedynie czas radości – przykre rzeczy wydarzają się w każdym życiu. Dobrze się wraca do stołu, przy którym znajdziemy pocieszenie, ulgę i zrozumienie. Zadbajcie o to, by przy stole zawsze panował dobry nastrój.

Nieistotne jest to, czy Twój stół jest skromnie czy bogato zastawiony. Czy jest kwadratowy czy okrągły i, czy wszystkie krzesła do siebie pasują. Ważna jest atmosfera, której jest świadkiem.

NIE ODCHODŹ JESZCZE! ZAPISZ SIĘ NA
Newsletter z przyjemnością
Otrzymasz e-book z dodatkami do herbaty
i kod rabatowy na pierwszą wysyłkę z mojego sklepu.
ZAPISUJĘ SIĘ
Nie martw się - newsletter wysyłam raz na 10 dni. I zawsze się możesz wypisać!