Skip to content

Tu zacznij!

Niektórzy twierdzą, że przesadziłam z ilością kategorii na blogu (napisz do mnie, jeśli podzielasz to zdanie – spróbuję je zreorganizować). Mam nadzieję, że ta strona pozwoli Ci się odnaleźć i poprowadzi Cię przez posty-filary mojego bloga. Dzięki nim poznasz najważniejsze informacje na temat herbaty i kawy. Po ich przeczytaniu zgłębianie tej tematyki będzie już niezwykle proste!

Zacznijmy od herbaty.

Skąd się biorą kolory herbaty? – na pewno słyszałaś o białej herbacie, zielonej i czerwonej. Wiesz czym się różnią i jak powstają te kolory? Wszystkiego dowiesz się właśnie w tym wpisie.

Jeśli stoisz przed wyborem herbaty, zerknij na te wpisy:

Jak przechowywać herbatę? – tu kilka porad, jak obchodzić się ze swoimi herbacianymi zapasami, by zawsze smakowały tak samo dobrze. Znajdziesz tam również powód, dla którego jestem dumna ze swoim opakowań!

Herbata kupiona i schowana? Ale jak ją zaparzyć? Kliknij tutaj, jeśli szukasz wskazówek!

Na koniec polecam Ci jeszcze wpis o zdrowych zamiennikach cukru – dbanie o zdrowie swoich i bliskich jest ważne. Zastanów się nad wymianą cukru na coś innego!

Jeśli szukasz informacji na temat konkretnych rodzajów herbat – wszystkie znajdziesz w poszczególnych kategoriach. Na blogu prowadzę też dwa herbaciane cykle:

  • Herbaciany przewodnik – każdy tekst poświęcony jest jednej konkretnej herbacie
  • Herbaciane opowieści – to luźne teksty inspirowane nazwami herbat z dodatkami z mojego sklepu. Bardzo go lubię. Zapraszam Cię tam, gdy potrzebujesz poczytać coś lekkiego!

A teraz coś dla kawoszy!

Herbaty mają swoje kolory, a kawy mają swoje gatunki. Jest ich dużo, ale pijemy dwa:

  • arabikę – tu znajdziesz informacje o tej szlachetnej kawie
  • robustę – a tu kilka informacji o tej niedocenianej kawie.

Chcesz kupić kawę, ale nie wiesz na jaką się zdecydować? Sprawdź, jak wybrać dobrą kawę. Niedobra kawa może zrujnować dzień – zobacz, jak zminimalizować ryzyko. A jeśli podczas zakupów natkniesz się na literowe skróty przy nazwie kawy, sprawdź jak je rozszyfrować. O tutaj:

Co jeszcze warto wiedzieć o kawie?

Jeśli masz ochotę na więcej, zapraszam Cię do zakładki Kawa. Są tam również ciekawostki o pochodzeniu słowa kawa i o tym, jak parzy się kawę w Etiopii. Szczególnym sentymentem darzę wpis o magii kawy.

Rozgość się i baw się dobrze!

CHCESZ CZASEM UROZMAICIĆ SWOJĄ HERBATĘ?
Zapisz się na
Newsletter z Przyjemnością
Otrzymasz e-book z listą dodatków do herbaty,
dzięki którym będziesz tworzyć własne, unikalne kompozycje.
Mam też dla Ciebie 
kod na darmową dostawę w moim sklepie.
Spotkajmy się jeszcze!
CHCĘ UROZMAICIĆ SWOJĄ HERBATĘ
Potem będę do Ciebie pisać raz na 10 dni.
Nie zasypię Cię ofertami - nikt nie lubi takich newsletterów. Ja też nie!