Skip to content

O tym, jak zostałam fundatorem

W tej historii jest tyle rzeczy, które chciałabym Ci powiedzieć, że nie wiem od czego zacząć. Nawet zaczęcie od początku wydaje mi się niemożliwe!

Lubię pomagać. Marzy mi się sytuacja, w której nie muszę się martwić o byt swojej rodziny, a część czasu, energii i środków poświęcę na pomaganie innym.

Dlatego, gdy siostra zadzwoniła do mnie z „ofertą biznesową” nie mogłam jej odmówić. Ba! Nawet nie chciałam, bo idea jest naprawdę szczytna. O co chodzi?

belka-graymoka

Nowy park w Krakowie

W dużym skrócie. Na starym, zaniedbanym skwerku w Krakowie ma powstać mały park – z drzewami, ławkami i domkami dla motyli! Domki dla motyli – zastanawiałaś się kiedyś, gdzie śpią motyle?

Więcej o przedsięwzięciu znajdziesz na stronie Na rogu Dekerta. Możesz też polubić fanpage i być na bieżąco z wydarzeniami.

I najważniejsze! Możesz wspomóc finansowo tę ideę na stronie Polak Potrafi – Na rogu Dekerta. Znajdziesz tam różne krakowskie atrakcje, ale także zestaw graymokowych herbat lub ręcznie zdobione kubki. Nie musisz być z Krakowa, by skorzystać na tej pomocy.

Dlaczego zdecydowałam się pomóc?

Po pierwsze – ukochanej Siostrze się nie odmawia! Ściskam, Siostro!

Po drugie – idea motyli ogromnie mnie urzekła! (i mają przepiękne logo, prawda?)

Po trzecie – przez prawie rok pracowałam przy ulicy Dekerta. Czasem chodziłam się przewietrzyć na ten plac, który ma być zagospodarowany. Wiem, że jest ohydny i naprawdę przyda mu się renowacja. Na chodniku obok tego placu przeprowadzałam telefoniczne rozmowy kwalifikacyjne, gdy zmieniałam pracę. Na filmie promującym widzę nawet budynek, do którego codziennie wchodziłam, i w którym tak wiele się nauczyłam. To w nim narodziła się idea Gray Moki! Mam ogromny sentyment do tego miejsca.

Sama widzisz, że nie mogłam odmówić. No i te motyle!

belka-graymoka

Na czym polega moja pomoc?

Dla projektu Na rogu Dekerta ufundowałam (jak to poważnie brzmi!) dwie nagrody. Zieloną herbatę Dotyk Motyla za wsparcie projektu kwotą 15 zł i zestaw 3 herbat Dotyk Motyla, Radosny Odpoczynek (biała) i Wieczorne Ukojenie (czarna), gdy wesprzesz projekt kwotą 45 zł.

Jak widzisz, moja pomoc bez Twojego działania nie ma sensu, dlatego chodź i wspomóż młodych w inicjatywie. Fajnie, że mieli w sobie tyle energii i pomysłowości, by zrobić taki odważny krok!

Czekamy na Ciebie! Polak Potrafi – Na rogu Dekerta.

zestaw-herbat-spacer-po-parku

  • Dżi-Dżi

    Fajnie, że o tym napisałaś, bo dzięki temu i ja mogłam dowiedzieć się o tym przedsięwzięciu. Bardzo podoba mi się ta idea, fajnie, że wśród nas nadal są entuzjaści robienia czegoś dla innych i trudno ich nie wesprzeć.
    A może jak już powstanie ten park to pójdziemy zobaczyć gdzie śpią motyle?:)